Rozmowa kwalifikacyjna to najważniejszy etap w poszukiwaniu zatrudnienia. Można na niej zrobić dobre lub złe wrażenie. Jeśli w perspektywie jest dobra praca w Chodczu, trzeba się dobrze postarać, by zrobić wrażenie na pracodawcy. Pamiętajmy, że musimy podczas tej rozmowy wyglądać dobrze. Czasami nieco mniej formalny strój, za to doskonale dopasowany do naszej sylwetki czy stylu bycia, będzie lepszym rozwiązaniem niż oficjalny garnitur, w którym czuć się będziemy fatalnie.
Podczas witania się z rekruterem należy podać mu dłoń i zdecydowanie (lecz nie przesadnie mocno) ją uścisnąć jednocześnie patrząc mu prosto w oczy. Jest to gest, który jest bardzo pozytywnie odbierany nie tylko przez rekruterów, ale w ogóle przez ludzi. Sprawia on wrażenie, że ma się do czynienia z osobą pewną siebie, zdecydowaną, wiedzącą czego chce. Rekruter już na wstępie będzie miał szansę zauważyć, że wiesz po co przyszedłeś na tę rozmowę i masz sprecyzowane oczekiwania w stosunku do tej pracy.
Aby dobrze wypaść bądź naturalny, ale nie przesadzaj ze swobodą. Zamiast silić się na mądre wypowiedzi, czasem lepiej przyznać, że czegoś się nie wie. Dobrym pomysłem jest uprzednie zorientowanie się, czym zajmuje się firma i jakie są obowiązki na stanowisku, na które aplikujemy. Dobrze jest zadać rekruterowi jakieś pytanie dotyczące przyszłego stanowiska, na przykład o programy komputerowe wykorzystywane w tej firmie lub o konkretne obowiązki. Da to wrażenie, że orientujemy się w obowiązkach danego stanowiska i wiemy, po co przyszliśmy na tę rozmowę.
Praca w szpitalu
Zostaw komentarz