Praca kasjera w markecie

Praca kasjera jest często niedoceniana – tylko osoby, które miały styczność z tą posadą są w stanie zrozumieć, jak bardzo jest ona ciężka i jak wielu wymaga wyrzeczeń. Dla niektórych osób tuż po szkole jest to czasem jedyna dostępna praca w Chełmży, bo marketów nie brakuje ani w większych ani w mniejszych miastach Polski.

Praca kasjera może się wydawać monotonna, ale wcale taka nie jest. Samo skanowanie produktów, przyjmowanie i wydawanie reszty jest rzeczywiście dość proste i szybko kasjer zaczyna to robić mechanicznie. Jednak w tym zawodzie bardzo często pojawiają się takie trudności jak problem ze skanowaniem kodu, pomyłka w cenie na metce, nie działający terminal, czy tym podobne drobiazgi.

To właśnie między innymi z tego powodu kasy samoobsługowe ani roboty nigdy nie będą w stanie zastąpić człowieka na tym stanowisku. Praca kasjera wymaga dużego skupienia. Nie zawsze można zdać się całkowicie na maszynę, która wylicza, ile reszty powinniśmy wydać klientowi. Kasjerzy bardzo szybko uczą się, jak błyskawicznie wyliczyć, ile reszty powinni wydać klientowi, i tak umiejętność okazuje się bardzo przydatna w praktyce.

Kasjer musi też zapamiętywać wiele kodów na produkty wagowe. Tylko pozornie wydaje się więc, że jest to bardzo łatwe zajęcie, szczególnie że nie wymaga się do niego żadnych szczególnych kwalifikacji oprócz chęci do pracy. W praktyce jednak ci, którzy mieli okazję pracować na kasie szybko zdają sobie sprawę, że jest to praca naprawdę trudna, wymagająca szybkości, zwinności, a także umiejętności dobrego kontaktu z klientami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *