Podnoszenie kwalifikacji

Czy podniesienie kwalifikacji zawodowych może przełożyć się na większe możliwości zatrudnienia w Gniewkowie? Prawdopodobnie tak i właśnie dlatego miejscowość ta została objęta kompleksowym systemem szkoleń i staży dla osób pozostających bez pracy i gotowych do jej podjęcia.

Skończyły się czasy braku wolnych miejsc pracy, za to nastał czas w którym pracodawcy szukając personelu nie znajdują kandydatów z właściwymi kwalifikacjami, wiedzą i umiejętnościami. Szkolenia i przyuczenie do zawodu ma pozwolić zdobyć mieszkańcom pracę, zaś pracodawcom kadrę. W praktyce wygląda to różnie, bowiem oferowana praca w Gniewkowie dzieli się na dwa rodzaje.

Jeden rodzaj to wąskie specjalizacje których nie da sie nauczyć kończąc kurs czy szkolenie kilkudniowe. Z drugiej zaś strony są to prace na najniższych stanowiskach nie dające nadziei na rozwój, awans, podwyżki finansowe. Innymi słowy zwykle są to nieatrakcyjne oferty pracy w Gniewkowie.

Niemniej mają one podstawową zaletę, iż pracodawcy są lokalni i za pracą nie trzeba daleko dojeżdżać, przeprowadzać się itp. W takiej sytuacji nawet najniższe wynagrodzenie za pracę może być korzystne dla osób trwale bezrobotnych, które straciły wiarę w siebie dawno temu. Powoli odnotowuje się pierwsze efekty tego typu działań, aczkolwiek nie są one jeszcze reprezentatywne i wymagają czasu aby móc je ocenić pozytywnie, bądź konstruktywnie skrytykować. Nieustannie zmiany na rynku są monitorowane i wprowadzane modyfikacje adekwatne do potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *