Zatrudnienie w branży motoryzacyjnej

Szukając pracy np.  jako mechanik samochodowy czy lakiernik, warto pomyśleć nie tylko o warsztatach naprawczych, firmach handlowych z zakresu części motoryzacyjnych, ale również o zakładach produkcyjnych w dziedzinie motoryzacji, auto motive. Takich firm nie brakuje. Kwalifikacje pozwalają ubiegać się o wyższe stanowiska niżeli tylko szeregowy pracownik linii montażowej czy produkcji. Można zostać na przykład konsultantem projektowym, zaopatrzeniowcem, brygadzistą itp.

Chcąc pracować przy produkcji samochodów, nie trzeba wyjeżdżać za granicę. W Polsce również funkcjonuje szereg zakładów produkcyjnych, wykonujących podzespoły do samochodów osobowych i ciężarowych. W kujawsko-pomorskim zatrudnienie w Solcu Kujawskim oferowane jest przy liniach produkcyjnych autobusów najnowszej generacji. Pojazdy elektryczne, zasilane energią odnawialną to innowacyjne projekty, na które jest bardzo duży popyt. Co za tym idzie, przyszłościowa technologia daje perspektywę pracy wielu pracownikom, specjalistom różnych branż, począwszy od projektantów przez pracowników typowo produkcyjnych.

Praca w Solcu Kujawskim zapowiada się obiecująco, bowiem wokół zakładów produkcyjnych  tworzy się strefa dostawców i pośredników, dystrybutorów części zamiennych, serwisów i innych podmiotów gospodarczych generujących kolejne miejsca pracy na lokalnym rynku. Ożywienie gospodarcze w kraju pozytywnie odbija się również na gospodarce regionu, co jest zauważalne. Malejące bezrobocie to tylko jeden z aspektów kondycji gospodarki krajowej.

One thought on “Zatrudnienie w branży motoryzacyjnej”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.