Z pozoru nieistotna praca

W kontekście kariery zawodowej należy być realistą i uwzględnić swoje możliwości jak również możliwości lokalnego rynku. Czym innym będzie możliwość podjęcia pracy w renomowanej firmie w Poznaniu czy Gdańsku, a  czym innym praca w Pakości.

Nawet jeśli pracujemy na najbardziej typowym stanowisku pracy, które wydaje się być kompletnie nieistotne warto jest pracować. Pracować dla pieniędzy, ale też dla bycia w obiegu, na bieżąco, aktywnym pracownikiem, nie tylko biernym obserwatorem, ale praktykiem. Niektórym osobom właśnie taka praca odpowiada, przynosi satysfakcję i realne zarobki.

Cóż nam po pracy na dobrym stanowisku przez chwilę lub też nieustannym dążeniu do uzyskania zatrudnienia w wymarzonej firmie, kiedy pieniądze na życie i rozwój potrzebne są nieustannie? Praca w Pakości może być pracą szeregowego pracownika jak i managera, jednak to dla pracowników fizycznych, z niewielkimi kwalifikacjami jest więcej propozycji współpracy. Nie ma co czekać na szczęście i przyjecie się na stanowisko kierownicze.

Oczywiście nie można rezygnować z rozwoju i marzeń, zawsze należy dążyć do awansu, zmiany pracy na lepszą, niemniej nie można się nastawiać na sukces, zwłaszcza w takich miejscowościach, gdzie z pracą w dalszym ciągu jest krucho. Pomimo ogłoszonego bezrobocia najniższego od wielu lat, realia bywają zupełnie inne. W Pakości funkcjonuje niewiele firm, a co za tym idzie również prezesów i miejsc na stanowiskach kierowniczych nie jest wiele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *