Wykorzystujmy szansę

Położenie jakim dysponuje Dobrzyń nad Wisłą ma ogromną zaletę pod kątem turystycznym. Różnorodność rekreacji jaka czeka na osoby przyjeżdżające po Dobrzynia  sprawia ze ruch turystyczny jest coraz większy, a praca w Dobrzyniu nad Wisłą w sezonie letnim to głównie praca przy obsłudze turystów. Pomijając turystykę dobrzynianie pracują przede wszystkim we Włocławku.

W samym  mieście Dobrzyń funkcjonuje wiele punktów handlowych, usługowych i niewielkich firm z bardzo różnych branż. Niemniej rynek pracy nie pozwala zaspokoić wszystkich potrzeb mieszkańców w kwestii zatrudnienia. Bezrobocie w Dobrzyniu utrzymuje się na poziomie średniego procenta dla całego województwa kujawsko-pomorskiego.

Podobnie jak w wielu innych miejscowościach poszukiwani są rzemieślnicy i fachowcy budowlani a także kierowcy, pielęgniarki. Coraz bardziej zaczyna brakować wykwalifikowanych nauczycieli. Niestety większość osób z kompetencjami poszukiwanymi na rynku pracy zdążyła wyjechać za pracą z Dobrzynia podążając za trendami i sztormując rynek pracy w Bydgoszczy, Poznaniu, Warszawie jak i za granicą.

Osoby aktualnie bezrobotne to zwykle pracownicy o niskich kwalifikacjach i stosunkowo wysokich oczekiwaniach finansowych. To główny problem zatrudnienia. Mimo iż bezrobotnych nie brakuje w Dobrzyniu, to pracodawcy narzekają na brak kadry. Jest to swego rodzaju fenomen z którym walczą instytucje rządowe i samorządowe oferując społeczności liczne szkolenia zawodowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *