Wygodni pracownicy

Bardzo często przeszkodą w podjęciu pracy jest oczekiwanie wygody. Wielu pracowników rzekomo poszukujących pracy szuka komfortowego zatrudnienia na miejscu, bez dojazdu, w dogodnych warunkach, za wysoką pensję, a nawet wyznaczonych godzinach.

Tymczasem praca to również wyrzeczenia. Oczywiście za trudy i wysiłki należy się pracownikowi adekwatna płaca, niemniej nie można nieustannie stawiać warunków pracodawcy nie mając wiele do zaoferowania ze swojej strony. To kluczowy problem bezrobotnych z Janowca Wielkopolskiego.

Wraz z trudnościami przybywa uczucie, że nie ma pracy i nie ma sensu jej dalej szukać. Co więcej tego typu ludzi uczucie to dopada zarówno w mniejszej miejscowości jak i miastach gdzie pracy jest wiele. Problem tkwi w ludziach, nie w rynku pracy. By podjąć pracę trzeba się wysilić, zgodzić na pewne niedogodności, czasem nawet zainwestować.

Do tej grupy osób trwale bezrobotnych w zasadzie na własne życzenie zaliczają się też pracownicy nie dostrzegający potrzeby samodoskonalenia. Nic gorszego jak rutyna i niewiedza, brak kompetencji, przestarzałość metod pracy i niechęć do nauki  przy tym zarozumiałe podejście do pracy.  Takie osoby rynek szybko wypiera, są one zwalniane i trudno jest im znaleźć inne zatrudnienia, zwłaszcza bez zmiany postawy.  Janowiec Wielkopolski nie należy do metropolii, co za tym idzie praca tutaj jest towarem deficytowym i należy o nią zadbać, chcąc cieszyć się z efektów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *