Widoczne zmiany

Piękniejące miasto dostrzega się zwykle po dłuższej przerwie, nieobecności. W Więcborku można jednak dostrzec zmiany nawet mieszkając w nim na co dzień. Za sprawą osób, które po latach wracają z emigracji i próbują prowadzić własne firmy w rodzinnym mieście, inwestować właśnie w kujawsko-pomorskim, Więcbork zyskuje.

Niegdyś prywatne miasto szlacheckie  z prawami lokacyjnymi zyskanymi już w XVI wieku, dziś mała miejscowość, siedziba gminy o charakterze miejskim jak i wiejskim zachwyca swym urokiem centrum i nie tylko. Położenie nad jeziorem dodaje Więcborkowi uroku, jednak nie wpływa ono na miejsca pracy poza nielicznymi związanymi z ruchem turystycznym. Można powiedzieć, że miasto skazane jest na samo sobie, bowiem nie ma wsparcia praktycznie w żadnym ośrodku miejskim. Odległości jakie dzielą Więcbork od Bydgoszczy, Chojnic czy Piły są bardzo duże. Oczywiście nie brakuje osób, które podążyły właśnie do miast za pracą.

Praca w Więcborku opiera się na zasobach i rynku lokalnym, mimo wszystko spora ilość firm doskonale prosperuje. Wśród wiodących branży wymienić warto budowlankę, firmy remontowe, architektoniczne i projektowe. Poza branżą budowlaną kwitnie również e-commerce. To zaś pociąga za sobą drobny biznes, samozatrudnienie. W Więcborku powstają rozmaite produkty, wykonywane są usługi internetowe i nie tylko, co dowodzi iż mieszkańcy regionu są uzdolnieni, wykształceni i przede wszystkim przedsiębiorczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *