Usługi rzemieślnicze

Reforma szkolnictwa powoli przywraca dawny ład w szkolnictwie zawodowym. Rynek pracy pilnie potrzebuje rzemieślników. Już nadto wyprodukowano magistrów od wszystkiego, którzy borykają się z ogromnym bezrobociem. Praca w Golubiu-Dobrzyniu oferowana jest przede wszystkim dla fryzjerów, kosmetyczek, hydraulików, stolarzy, ślusarzy, szklarzy czy krawcowych i szewców. To nie są zawody wymarłe, mimo iż może się tak wydawać. W dalszym ciągu potrzebne są krawcowe, w dalszym ciągu fryzjerzy są niezbędni, tymczasem młodzi ludzie sięgają po branżę IT, grafikę, marketing, księgowość nie chcą uczyć się zawodów rzemieślniczych. To spory błąd, bowiem to właśnie na te zawody jest popyt.

Będąc stolarzem, nie trzeba pracy szukać, to praca szuka człowieka. Nawet jeśli mamy określone oczekiwania wobec pracy fryzjera, to łatwiej jest ją znaleźć niżeli stanowisko księgowego. Minęły czasy, kiedy praca umysłowa była bardziej ceniona i płatna od fizycznej. Dziś to właśnie rzemieślnicy zarabiają najwięcej, to oni dyktują ceny.

Wyroby rąk ludzkich są nie tylko droższe, ale i chętnych na nie jest więcej, dlatego warto jest kształcić się w kierunkach, w których popyt wzrasta z obiecującą perspektywą przyszłą. Ideałem jest praca, którą się lubi, która jest naszą pasją, aczkolwiek nie zawsze jest możliwa, przynajmniej nie lokalnie w Golubiu-Dobrzyniu. Część profesji zezwala na pracę zdalną, co jest kolejnym plusem i alternatywą dla mieszkańców tej miejscowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.