Szukaj okazji do podnoszenia kwalifikacji

Człowiek dojrzały tym się różni od nastolatka w kwestii edukacji, że jego nikt już nie zmusza do nauki. On sam poszukuje okazji, by się kształcić. Dorosły człowiek nie powinien ustawać w poszukiwaniu nowych dróg do samorozwoju. W tym momencie dla niego nie jest to już kwestia ukończenia szkoły, bo jest obowiązek szkolny, lub żeby rodzice się nie czepiali. Gdy ma się już zakończoną podstawową edukację – wówczas otwierają się drzwi do prawdziwej nauki, z której można coś naprawdę wyciągnąć wówczas możliwa jest dobra praca w Chełmży lub otworzenie własnego biznesu.

Wiele osób kończy liceum nie wiedząc jeszcze, co chciałoby w życiu robić. Co więcej – ludzie kończą studia nie mając pomysłu na siebie w przyszłości. Dlatego właśnie edukacja w dojrzałym wieku jest tak cenna. Dotyczy bowiem osób, które już określiły w życiu swoje priorytety i doskonale wiedzą, czego potrzebują. W dojrzałym wieku nikt już nie weźmie nas za rękę i nie zaprowadzi do szkoły. Musimy sami poszukiwać okazji do dalszego kształcenia.

Może nasza firma funduje kursy podnoszące kwalifikacje? A może są organizowane w pobliżu szkolenia z dziedziny, która zawsze nas interesowała? A może otworzyła się niedaleko szkoła języków obcych? Albo partner kupił samochód, co stało się motywacją do zrobienia prawa jazdy? Okazji do podnoszenia kwalifikacji może być wiele, jak choćby otwierająca się w pobliżu firma, w której będą przewidziane stanowiska, na które mamy chrapkę – zanim tę firmę otworzą, możemy postarać się zdobyć niezbędne na to stanowisko kwalifikacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *