Sprzątanie marketu

Praca sprzątaczek i ekip sprzątających jest często niedostrzegana. Najczęściej takie ekipy wchodzą do pracy w godzinach popołudniowych kiedy kończy się praca biura. W zależności od powierzchni oraz liczby pomieszczeń do sprzątnięcia, tyle czasu potrzebują ekipy, aby pozostawić pomieszczenia i biura w czystości. Niektóre ekipy wynajęte są do pracy w godzinach urzędowania biura, ale nie jest to częsta praktyka, ponieważ ekipy sprzątające używają maszyn takich jak wózki czy odkurzacze, które nie dość że maja duże gabaryty, to często są głośne i mogłyby przeszkadzać w pracy pracownikom biura.

Jednak ekipy sprzątające pracują nie tylko w biurowcach. Jest też wiele innych budynków, z którymi muszą się uporać. Chodzi tutaj o markety. Nie wszystkie markety korzystają z ekip sprzątających. Niektóre pozostawiają to zadanie swoim pracownikom. Osoby które sprzątają markety w których jest żywność muszą posiadać aktualna książeczkę sanitarno-epidemiologiczną. Jest to wymóg konieczny, regulowany przez nasze polskie prawo i każda osoba, która ma styczność z żywnością musi taki dokument posiadać. Dowiedzieć się o tym możemy też z ogłoszeń o pracy. Ostatnio pojawiło się jedno i dotyczyło sprzątania marketu w miejscowości Barcin w województwie kujawsko-pomorskim.

Praca w Barcinie dotyczyła sprzątania marketu w godzinach wieczornych. Ekipa sprzątająca mogła wejść na teren marketu w celu sprzątania po godzinach pracy marketu tj. po godzinie 21. Praca zazwyczaj zajmowała około trzech godzin i wymagała dużej pracy fizycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *