Spotkania poza pracą

Kiedy trafiamy w nowe miejsce pracy, zwykle staramy się nawiązać pozytywne relacje z nowymi kolegami i koleżankami. Oczywiście nikt nie myśli od razu o tym, by nawiązywać w pracy przyjaźnie na całe życie. Dobrze jest jednak dogadywać się ze znajomymi z pracy nie tylko na tematy służbowe, ale również prywatnie. Miejsce pracy jest często miejscem nawiązywania ciekawych relacji, poznawania przyjaciół. Jest kwestią dyskusyjną, czy to właściwe miejsce na zawieranie przyjaźni. Jednakże czasem jest to jedyne miejsce, w którym nawiązujemy w ogóle jakiekolwiek nowe znajomości.

Jeśli nasza praca w Gniewkowie wymaga częstszej rotacji pracowników, wówczas mogą być organizowane różne spotkania integracyjne. Jest to bardzo ważne szczególnie w korporacjach, gdzie praca zespołowa liczy się bardziej niż samodzielne sukcesy.

Spotkania poza pracą, na neutralnym gruncie mogą być świetną okazją do poznania cech charakteru swoich współpracowników. Bywa to przydatne w pracy wymagającej współdziałania. Łatwo jest zaobserwować, który z pracowników ma zdolności przywódcze, który jest skarbnicą oryginalnych pomysłów, który najlepiej wypada w roli sekretarza, bo wszystko notuje i zawsze o wszystkim pamięta.

Spotkania integracyjne są najczęściej organizowane przez szefostwo firm w celu sprawdzenia umiejętności interpersonalnych pracowników. Podczas swobodnej, nieskrępowanej zabawy bez rozmów o pracy, bez oceniania, kar i nagród, można pokazać swoje prawdziwe ja. W takich sytuacjach można kogoś lepiej poznać i polubić albo wręcz zniechęcić się do niego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *