Specjalista ds ochrony środowiska

Jak ogólnie wiadomo wiele firm zagranicznych prowadzi inwestycje na terenie Polski. Także wiele światowych koncernów ma w Polsce swoje przedstawicielstwa. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla naszych rodzimych firm, zostać przedstawicielem na teren Polski zagranicznego koncernu. Polega to na tym iż polska firma prowadzi sprzedaż towarów lub usług międzynarodowego koncernu. Na naszym rynku powstaje bardzo dużo takich oddziałów. Muszą oni zatrudniać specjalistów z danego zakresu aby spełniać wymogi koncernu i wdrażać procedury odpowiednie z prawem danego kraju.

I dlatego coraz częściej przedstawicielstwa poszukują specjalistów z danej dziedziny. Ostatnio jedna z takich firm zamieściła ogłoszenie na jednym z portali zawierającym ogłoszenia o pracy, o zapotrzebowaniu na pracownika na stanowisko specjalisty ds ochrony środowiska do nowo otwartej firmy w Barcinie, która jest przedstawicielem międzynarodowego koncernu zajmującego się produkcją i sprzedażą wysokiej klasy sprzętu RTV. Praca w Barcinie jest dla osób, które mają wykształcenie wyższe kierunkowe i posiadają doświadczenie w pracy na tym stanowisku.

Osoba zatrudniona na stanowisku specjalisty ds ochrony środowiska  będzie odpowiedzialna za sprawozdawczość w zakresie ochrony środowiska w grupie kapitałowej oraz będzie musiała sprawdzać zgodność z obowiązującymi przepisami prawa. Będzie również brała udział w naradach i audytach oraz będzie współtworzyła procedury i politykę środowiskową. Oprócz ww. obowiązków będzie miała jeszcze inne dotyczące współpracy z urzędami i innymi komórkami firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *