Przemysł we Włocławku

Problem zatrudnienia we Włocławku jest gorącym tematem rozważań mieszkańców i nie tylko. Od zatrudnienia wiele zależy, nie tylko zasobność pracowników, ale również kwestia chęci mieszkania w danym miejscu. Obecne czasy pozwalają na robienie biznesu w sieci, ale również skłaniają do mobilności i zmiany miejsca zamieszkania w związku z  warunkami zatrudnienia.

Włocławek boryka się z trudnościami zachęcenia pracowników do pracy w mieście, sprowadzania się nowych mieszkańców, zakładania rodzinnych firm itd. Czerpiąc z doświadczeń miast większych wiele zyskuje zmieniając się na lepsze. Transformacje nie tylko polityczne ale i decyzje związane z restrukturyzacja przemysłu sprawiły, iż wiele zakładów przemysłowych, które działały przed laty we Włocławku dziś zostały zlikwidowane i są w ruinie. Nie jest to jednak czarny scenariusz dla tego miasta, bowiem poza zamykaniem przedsiębiorstw we Włocławku otwiera się mnóstwo nowoczesnych, nowiutkich hal produkcyjnych, magazynów, punktów handlowych na najwyższym poziomie.

To wszystko są miejsca pracy i to dla wielu osób, pracowników wielospecjalistycznych. Całe mnóstwo mieszkańców Włocławka zatrudnionych jest w samym Włocławku, to wielki plus mieć pracę w tej samej gminie, bez konieczności dalekiego dojazdu. Praca we Włocławku zadowala władze miasta, jak i mieszkańców, chociaż wciąż można dostrzec głosy mówiące o zbyt małej elastyczności miasta wobec inwestorów, hamowania rozwoju gminy itd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *