Przedsiębiorczość w młodych rękach

Przedsiębiorczość jest dziś w cenie. Coraz mniej osób pracuje na typową umowę o pracę. Większość to umowy o współpracy, prowizyjne zarobki, umowy o dzieło, zlecenie. Nowoczesny rynek pracy to również praca zdalna, dorywcza, o elastycznym czasie pracy.

Młodzi Inowrocławianie biorą sprawy w swoje ręce i zamiast wyczekiwać kariery otwierają własny biznes. Dzięki tak odważnym wyzwaniom miasto może się rozwijać i konkurować z okolicznymi. Inowrocław to jedna z bardziej reprezentatywnych ośrodków miejskich województwa kujawsko-pomorskiego. Warto jest mu się przyjrzeć pod kątem gospodarki i drobnej przedsiębiorczości. Inowrocław po fali emigracji odradza się na bazie młodych przedsiębiorców. Większość powstających firm w Inowrocławiu prowadzona jest przez osoby tuż po szkole, studiach. To odważni biznesmeni.

Dzięki zachętom państwowych funduszy, upustów i zniżek w kosztach prowadzenia działalności praca w Inowrocławiu zyskuje nową jakość w formie własnej firmy, biznesu. Pomoc dla przedsiębiorców dopiero nadchodzi. Nierejestrowana działalność potencjalnie zwiększy zainteresowanie własną działalnością gospodarczą. Co więcej rządzący przewidują eliminacje do minimum szarej strefy, która wciąż jest dość popularna na polskim rynku. Warto podkreślić iż młode dynamicznie rozwijające się firmy to również przyszłe miejsca pracy dla mieszkańców miasta i nie tylko. Ponadto zwrócić uwagę należy na narodowość kapitału. Własny, lokalny, rodzimy kapitał to znacznie lepsze rozwiązanie niżeli korzystanie z kapitału obcego i budowanie gospodarki na jego fundamentach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *