Problem tkwi w mentalności mieszkańców

Pomimo dobrych zmian w gospodarce, które pociągają zmiany pozytywne na rynku zatrudnienia województwo kujawsko-pomorskie słabo radzi sobie z bezrobociem. Wiele programów pomocowych, promocyjnych i informacyjnych nie zdaje egzaminu w gminach regionu.

Taką gminą jest też Kamień Krajeński. To niewielka miejscowość, w której nowych miejsc pracy pojawia się niewiele a mobilność pracowników jest niemalże zerowa. Co za tym idzie praca w Kamieniu Krajeńskim jest trudna do znalezienia, zwłaszcza gdy ma się ambicje i chce się znaleźć pracę na miarę swoich możliwości. Kariera zawodowa jest tu prawie niemożliwa, chyba że zdecydujemy się na podjęcie wyzwania jakim jest własna działalność gospodarcza. Wówczas mamy szanse na samoorganizacje swego awansu i rozwój przedsiębiorstwa.

Być może się nam uda stworzyć miejsca pracy dla okolicznych mieszkańców? Warto spróbować, nawet jeżeli lokalny rynek nie ma zbyt wielu odbiorców usług czy produktów jakimi pragniemy handlować. Co niektórzy usiłują ratować sytuacje inwestując w bazę turystyczną, inni starają się przekonać do swoich umiejętności klientów spoza regionu. Każdy stara się być zaradnym, jednak nie wszystkim to wychodzi tak jakby tego oczekiwali.

Długie lata trudnej sytuacji na rynku pracy sprawiły że o pracę wiele osób od lat bezrobotnych się już nie stara, bowiem straciło jakąkolwiek nadzieję i chęć do pracy. Te problemy spowalniają pozytywne zmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *