Pracownicy budowlani, majstrowie

Praca na budowie należy do prac ciężkich i najczęściej wymaga dużej siły fizycznej. Do prac budowlanych zatrudniani są najczęściej mężczyźni. Prace budowlane to szerokie pojęcie obejmujące prace na zewnątrz i wewnątrz budynku. Najczęściej prace zleca deweloper lub inwestor, który znajduje głównego wykonawcę robót, a ten  z kolei zatrudnia ekipy podwykonawcze. I tak inna ekipa będzie wykonywać pracę przy fundamentach, inna przy stawianiu budynku, a jeszcze inna przy pracach związanych z elektryką czy wykończeniem wnętrz.

Często to te ostatnie tj. firmy podwykonawcze poszukują pracowników, ponieważ to one oddają prace do głównego wykonawcy, a ten dalej przekazuje protokół odbioru do głównego inwestora czy też dewelopera. Ostatnio pojawiło się ogłoszenie o zapotrzebowaniu na pracowników budowlanych w tym majstrów, na rozpoczętą budowę w miejscowości Barcin w województwie kujawsko-pomorskim.

Praca w Barcinie dotyczyła wykonywania prac przy fundamentach oraz przy stawianiu czteropiętrowego budynku mieszkalnego. Pracodawca oczekiwał od kandydatów na to stanowisko pracy doświadczenia w wykonywaniu prac przy fundamentach. Praca była ciężka ponieważ termin na oddanie budynku był dość krótki, dlatego też praca odbywała się często po dziesięć godzin dziennie, aby zmieścić się w terminie. Pracodawca nie przewidywał żadnego poślizgu czasowego. Oferował pracę w oparciu o umowę zlecenie, a dla najlepszych pracowników możliwość przedłużenia umowy. Pracodawca przewidywał wynagrodzenie godzinowe, więc całość wynagrodzenia stanowiła ilość przepracowanych godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *