Praca w transporcie

Transport rozwija się bardzo szybko, coraz więcej przewozimy i to w coraz krótszym czasie. Firmy transportowe wyrastają niczym grzyby po deszczu i nie muszą martwić się o zbyt na swoje usługi, ale o kadrę, która je zrealizuje na wysokim i zadowalającym poziomie. Rąk do pracy w branży transportowej wciąż brakuje. Największe braki odnotowuje się w zawodzie kierowcy samochodu ciężarowego, wakaty czekają także na kierowców autobusów.

Mimo obiecujących premii i wynagrodzeń, pracodawcy mają problem z zatrudnieniem i utrzymaniem personelu. Co lepsi kierowcy emigrowali za granicę. Zdesperowani przedsiębiorcy, by zapewnić firmie płynność realizacji usług dla klientów, sięgają po pracowników zza granicy wschodniej. Jako kierowcy zatrudniani są pracownicy z Ukrainy.

Niegdyś powodem tej sytuacji były płace, dziś wynagrodzenia w Skępem i okolicy, zwłaszcza w firmach przewozowych, znacznie wzrosły. Jednak popyt na pracowników, głównie kierowców jest zdecydowanie wyższy od zainteresowania tą pracą. Można powiedzieć, iż wszyscy mieszkańcy okolicznych gmin i miejscowości, którzy mieli zapał do pracy w transporcie, już tę pracę znaleźli . Pozostali nie dadzą się przekonać do tej branży z różnych względów.

2 thoughts on “Praca w transporcie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.