Praca w szpitalu

Praca pielęgniarki nie należy do łatwych. Często mówi się, że praca w Dobrzyniu nad Wisłą jako pielęgniarka to zdecydowanie jeden z najcięższych zawodów świata. Pielęgniarka musi być osobą wykształconą pod kątem medycznym. W tej kwestii wiele pielęgniarek swoją wiedzą nie ustępuje lekarzom. Niestety, często ta wiedza nie jest doceniana.

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że to pielęgniarka jest odpowiedzialna za szybką reakcję w przypadku ataku u pacjenta – to ona dawkuje wtedy leki i je podaje. Często pielęgniarki konsultują z lekarzami stan pacjentów mówiąc im o swoich obserwacjach i obawach i to one proszą lekarza o wypisanie konkretnego zalecenia. Oprócz tego, że muszą znać się świetnie na chorobach i lekach, muszą też dbać o pacjentów – zakładać im cewniki, wenflony, robić kroplówki i zastrzyki, myc ich i wykonywać przy nich wiele prozaicznych czynności. Nie da się ukryć, że to właśnie z tymi czynnościami kojarzona jest praca pielęgniarki.

To bardzo trudny zawód, ponieważ pielęgniarki przez 12 godzin dyżuru muszą być stale na nogach, stale czujne, by pomóc pacjentom. Często zadają sobie trud pracy z pacjentami ciężkimi, agresywnymi, nieprzyjemnie pachnącymi. Należy przy tym pamiętać, że są to osoby niosące pomoc chorym, dlatego muszą być pełne empatii, a jednocześnie twarde i zahartowane, nie poddające się emocjom na widok trudnego losu pacjenta. Nie da się absolutnie powiedzieć, że praca w szpitalu jest lekka i przyjemna. Ci, którzy tak mówią z pewnością nie mieli z nią nigdy bliżej do czynienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *