Praca w nocnym klubie jako barman

Praca barmana jest bardzo wymagająca i nie każdy się do niej nadaje, to więcej niż pewne. Po pierwsze, jest to praca głównie w systemie nocnym. Nie dla każdego człowieka taka praca w Bydgoszczy wieczorami i w nocy będzie dobrym rozwiązaniem.

Jest jednak sporo młodych osób, które na co dzień nie zasypiają wcześniej niż nad ranem, więc stanie za barem przez całą noc to dla nich żaden problem. Często szuka się na barmanów osoby wytrzymałe, więc jeśli czujesz, że to dla Ciebie żaden problem kłaść się dopiero gdy inni wstają, to być może właśnie Ty jesteś idealny na to stanowisko. Czasem tej pracy podejmują się studenci studiów dziennych. Nie jest to dla nich jednak najlepsze rozwiązanie, bo późne powroty z pracy nie sprzyjają wczesnemu wstawaniu na zajęcia. Studenci studiów stacjonarnych również nie będą zbyt dobrymi kandydatami, gdyż studiują często w weekendowe wieczory, kiedy to w barach notuje się największy ruch i praca barmana jest najbardziej potrzebna.

Ta praca wymaga czasem umiejętności barmańskich, takich jak przygotowywanie wymyślnych drinków. Można się ich nauczyć na specjalnych kursach barmańskich. Więc gdy uda Ci się dostać pracę w klubie, dobrym wyjściem będzie podjąć się takiego kursu. To zaprocentuje przede wszystkim w napiwkach, ponieważ klienci chętnie płacą za możliwość obejrzenia ciekawego pokazu barmańskiego. Bardzo istotna jest też znajomość alkoholi i umiejętność obchodzenia się z nimi, a także zwykła kultura osobista i odporność na pracę w hałasie, wśród pijanych ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *