Praca serwisanta pralek

Serwisowanie pralek jest zajęciem bardzo ciekawym. Taka praca w Brześciu Kujawskim może się okazać niezwykle dochodowa. Pralki obecnie są w każdym domu i psują się dość często – zwykle po około 2-3 latach od zakupu pralki ulegają pewnym awariom i wówczas należy wezwać serwisanta, ponieważ skończył się już okres gwarancji.

Osoba, która ma wykształcenie techniczne i dobrze zna się na budowie wewnętrznej pralek, może spróbować swojego szczęścia jako serwisant. W tym celu nie musi ona znać od środka dosłownie każdego modelu pralki, jaki kiedykolwiek został wyprodukowany, ponieważ większość pralek jest zbudowana mniej więcej na podobnej zasadzie i identycznie funkcjonuje. Dobrze jest znać nowoczesne funkcje pralek i umieć im zaradzić, szczególnie jeśli chodzi o pralki programowane automatycznie – w przypadku elektroniki dobrze jest umieć naprawiać również i ją, ponieważ większość nowoczesnych pralek na niej bazuje.

Praca serwisanta wymaga mobilności, ponieważ nie ma możliwości, aby klienci przywozili swoje pralki do serwisu. Wymaga umiejętności konwersacji z klientami i negocjowania z nimi warunków. Do tej pracy potrzeba człowieka sumiennego, który lubi wyzwania, i który umie zaradzić problemom związanym ze złym funkcjonowaniem pralki.

]Umiejętności techniczne to oczywiście podstawa, ale często one same nie wystarczają – przydatna jest umiejętność kojarzenia faktów oraz dobre kontakty z klientami. Klienci, którym raz okazano zrozumienie i dobrze naprawiono pralkę, następnym razem również się do nas zwrócą po pomoc, a potem będą nas polecać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *