Praca rzemieślnicza

Obserwując rynek i firmy powstające oraz te najlepiej rozwijające się nie jest trudno zauważyć iż firmy rzemieślnicze radzą sobie najlepiej. Czy to fryzjer, czy krawiec, szewc, stolarz, ślusarz okazują się pomysłami na biznes niewyszukanymi a sprawdzonymi. Brak fachowców pomocnych w naprawie pralki, czy wykonania przyłącza wodnego to poważny problem.

Zatem jeśli chodzi o zatrudnienie w Piotrkowie Kujawskim, właśnie w takich branżach można liczyć na pewną pracę. Niestety mimo statystyk niewiele młodych osób wybiera naukę w zawodach rzemieślniczych. Tłoczą się oni na uczelniach kończąc humanistyczne kierunki czy też popularną ekonomię, a później wracają do Piotrkowa i narzekają na niewielką ilość miejsc pracy oraz bezrobocie wśród osób z wyższym wykształceniem.

Tymczasem praktycznie nikt z zawodem rzemieślniczym pracy nie szuka, nawet klientów szukać nie musi. Zwykle nie jest w stanie sprostać zainteresowaniu i pracuje ponad swe siły. Praca jako rzemieślnik daje mnóstwo satysfakcji i możliwości rozwoju zawodowego. Doskonalenie umiejętności manualnych, jak i kreatywności jest w tych zawodach niezbędne , podobnie jak podążanie za oczekiwaniami klientów.

Nie zawsze własne propozycje przyjmują się wśród klientów, często bywa iż trzeba nagiąć się do panującej mody światowej. Jednak kiedy rzemieślnik wypuszcza na rynek twór swych rąk solidny, funkcjonalny i estetyczny nie zdarza się, aby nie znalazł odbiorców. Unikalne dzieła bywają w  cenie o wiele większej niż modne wyświechtane elementy które każdy może posiadać i wykonać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *