Praca ochroniarza w sklepie

Ochrona w sklepie to bardzo ważna rzecz. Dzięki zaopatrzeniu sklepu w monitoring i rosłego ochroniarza przy wejściu, można zdecydowanie ograniczyć lub całkiem zniwelować liczbę kradzieży, które zdarzają się wszędzie, w sklepie każdej branży, bez względu na wielkość miasta.

Ochroniarz to czasem jedyna dostępna praca w Chełmnie dla osób, które nie mają zbyt wielkiego doświadczenia czy wykształcenia, a za to są postawne i sprawne fizycznie. Nie jest to praca szczególnie wymagająca, i bardzo rzadko polega na bezpośrednim ścieraniu się z agresywnymi złodziejami.

W większości sklepów już sam fakt obecności ochroniarza gdzieś w pobliżu działa na potencjalnych złodziei i sprawia, że nie decydują się oni nic wynosić. Najczęściej ta praca polega na uważnym obserwowaniu wszystkich klientów, ale także pracowników i reagowaniu, gdyby się zauważyło próby kradzieży. Taki ochroniarz musi mieć oczy dookoła głowy i być wyczulony na wszelkie próby kradzieży, bo złodzieje bywają naprawdę nieprzewidywalni i pomysłowi.

Do pracy ochroniarza w sklepie najlepiej nadają się mężczyźni o dużych gabarytach, wysocy i dobrze zbudowani, którzy wzbudzają respekt. W ochronie sklepów pracują jednak również kobiety, które mogą poszczycić się zwinnością i dużą siła, pomimo niepozornego wyglądu. Wynika to również stąd, że do pracy w ochronie sklepu nie potrzebna jest muskulatura – to praca, która nie polega na siłowaniu się z napastnikami, a jedynie na powstrzymywaniu prób kradzieży oraz wzywaniu policji na miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *