Praca lekarza rodzinnego w przychodni

Mając wykształcenie lekarskie można starać się piąć wysoko w górę, robić specjalizacje, i piąć się po szczeblach kariery lekarskiej, zdobywając coraz to wyższe tytuły i prestiżowe nagrody. Można też postawić na spokojną, stabilną pracę lekarza rodzinnego w przychodni.

Jest to praca nieco mniej prestiżowa niż praca specjalisty w szpitalu. Niemniej jednak jest bardzo ważna, ponieważ to właśnie do lekarza rodzinnego pacjenci przychodzą jako pierwsi ze swoimi dolegliwościami.

Dla młodych lekarzy taka praca w Chodczu może być bardzo dobrym rozwiązaniem. W małych miejscowościach pacjenci niechętnie przekonują się do nowych lekarzy, jednak gdy już się uda zdobyć ich zaufanie, wtedy nie można się opędzić od pacjentów.

Praca lekarza rodzinnego jest specyficzna, ponieważ obsługuje się pacjentów z najbliższego rejonu, mieszkających po sąsiedzku. Przychodzą oni do lekarza wielokrotnie w ciągu roku, przez co daje się ich dość dokładnie poznać osobiście. W pracy lekarza rodzinnego bardzo ważne jest zrozumienie, umiejętność rozmowy i słuchania pacjentów, którzy często traktują swojego lekarza jak powiernika. Nie wolno bagatelizować ich problemów zdrowotnych, choćby nawet wydawały się błahe, ponieważ właśnie od tego jest lekarz rodzinny – by skierować do specjalisty, gdyby coś wzbudziło jego podejrzenia, lub uspokoić i pocieszyć, w sytuacji gdyby okazało się, że pacjentowi nie dolega nic, co wymagałoby specjalistycznego leczenia.

Bez wątpienia jest to praca trudna, w której trudno mówić o punktualnym wychodzeniu z pracy, gdy pacjenci czekają na korytarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *