Praca jako recepcjonistka w hotelu

Praca w hotelu może być bardzo różnorodna. Jednym z bardziej charakterystycznych stanowisk pracy w tym miejscu jest praca recepcjonistki. Dla wielu osób może to być dobra praca w Ciechocinku, jednak trzeba pamiętać o tym, że wymaga ona pewnych szczególnych predyspozycji. Należy przede wszystkim sprawnie obsługiwać komputer i urządzenia biurowe, aby móc wykonywać rezerwacje, odbierać pocztę, radzić sobie z pisaniem maili do innych osób, załatwiać różne sprawy przez internet lub telefon, przygotowywać dokumenty. Recepcjonistka na co dzień zajmuje się przede wszystkim dokonywaniem rezerwacji – lokowaniem gości w pokojach, przydzielaniem im kluczy, zapoznawaniem z zasadami panującymi w hotelu.

Wszystkie prace wymagające kontaktu z klientami należy wykonywać z uśmiechem na ustach i z pełnym profesjonalizmem. Wymaga tego dobre wychowanie, ale również zasady hotelowe. Hotelom zależy przede wszystkim na jak najwyższym zysku, a więc recepcjonistka musi być osobą umiejącą się ładnie zaprezentować, porozumieć się z gościem w innym języku, a także sprawnie wykonywać wszelkie obowiązki. Musi być bystra, zwinna i uprzejma, bez względu na to, jaki klient jej się trafi.

Dzięki dobrze wykonywanym obowiązkom recepcjonistka ma szansę na wysokie premie oraz na to, by szefostwo doceniło jej wkład w wykonywaną pracę i zaangażowanie w obowiązki. Niestety, selekcja kandydatów na stanowisko recepcjonistki jest spora, dlatego trzeba się wykazać dodatkowymi umiejętnościami, na przykład znajomością kilku języków obcych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *