Pomyśl, co chciałbyś w życiu robić

Popularny cytat z filmu mówi „pomyśl, co chciałbyś w życiu robić, a potem zacznij to robić”. To tak banalne, że w wielu przypadkach naprawdę trudno jest na to wpaść! Zauważmy, jak wiele jest osób niezadowolonych ze swojej pracy, wyuczonego zawodu, otrzymywanej pensji. Jest to wynikiem niczego innego jak tylko rozminięciem się własnych aspiracji z własnymi zainteresowaniami. Jeśli ktoś na przykład całe życie kochał pływać na żaglówkach, a podjął się studiów prawniczych, które kompletnie go nie interesują, to nic dziwnego, że zawód prawnika nie sprawia mu przyjemności. Nic dziwnego, że prawdziwie oddycha dopiero wtedy, gdy jedzie ze znajomymi na Mazury na żagle.

Jeśli marzy Ci się dobra praca w Chodczu, to przez chwilę zapomnij o tym, czego oczekują od ciebie rodzina czy znajomi, a pomyśl o tym, co sprawia ci prawdziwą radość. Może świetnie sprawdzasz się jako doradca klienta, a może doskonale znasz się na zdrowej żywności i byłbyś jej świetnym sprzedawcą?

Aby lepiej zrozumieć swoje potrzeby, dobrze jest na przykład otworzyć stronę z ogłoszeniami o pracę w całej Polsce i przeglądać je jedno po drugim. Takie zadanie ma na celu sprawdzenie, przy których ogłoszeniach poczujemy przyjemne uderzenia serca i myśl, że to jest właśnie taka praca, którą moglibyśmy wykonywać na co dzień.

Nie musi to być prestiżowa czy świetnie płatna posada. Wystarczy na początek, by sprawiała przyjemność – a za pracą robioną z sercem pieniądze prędzej czy później i tak przyjdą. Wystarczy tylko, że będziesz się poświęcał temu, co robisz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *