Podnoszenie kwalifikacji

Bardzo trudno jest dziś utrzymać się na rynku pracy. Dawniej, gdy dostawało się pracę na etacie na czas nieokreślonych, można było pracować do samej emerytury robiąc wyłącznie swoją normę i nie wychodząc poza określone ramy w pracy. Obecnie na nasze stanowisko zawsze czeka wielu innych chętnych – takich, którzy mogliby robić to samo, ale lepiej i wydajniej. Lub takich, którzy za to samo wzięliby mniejsze pieniądze. Zatem nawet gdy teoretycznie mamy stabilną pracę, musimy pilnować, by nikt nie zajął naszego miejsca.

Dobra praca w Bydgoszczy to dzisiaj towar deficytowy, dlatego warto o nią dbać. Najlepiej dbać o nią poprzez podnoszenie własnych kwalifikacji. Nawet pracując na stałe w jakimś zawodzie możemy starać się chodzić na kursy zawodowe. Dzięki temu zdobywamy kolejne certyfikaty poświadczające, że zdobyliśmy w jakiejś kwestii nowe umiejętności. Czasami na takie kursy wysyłają sami pracodawcy, a czasami trzeba się samemu zainteresować.

Podnoszenie kwalifikacji daje nam podstawy na przykład do tego, aby poprosić szefa o podwyżkę lub awans. Jeśli będziemy mieli na papierze podstawy do takich roszczeń, pracodawca będzie musiał się do tego ustosunkować. Nie powinno się wysuwać tego rodzaju roszczeń nie mając ku temu żadnych podstaw lub żądać na przykład podwyżki tylko ze względu na długi staż pracy w danej firmie, ponieważ może to być niewystarczający powód, by nam ją dać. Wyższe kwalifikacje są już jak najbardziej uzasadnione – ponieważ nie możemy pracować na stanowisku poniżej swoich kwalifikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *