Pedagog specjalny

Jak wiemy w każdej placówce edukacyjnej bez względu na to czy jest to szkoła czy przedszkole znajduje się osoba pedagoga. Jest ona potrzebna do pracy z dziećmi czy młodzieżą, do diagnozowania ewentualnych zaburzeń i do pomocy w pracy z rodzicami, dziećmi i nauczycielami.

Pedagog  jest osobą bardzo pomocną jeżeli chodzi o pracę z małymi dziećmi oraz w pracy z młodzieżą na dalszym etapie rozwoju. Pedagog pomaga również rodzicom, pokazuje im jak pracować z dzieckiem oraz jakie metody wychowawcze i kierunki obrać. Czasami pedagog szkolny nie jest w stanie poradzić sobie z problemem ucznia i potrzebne jest skierowanie dziecka do specjalnego ośrodka.

Na rynku istnieje kilka takich ośrodków w których pracują psychologowie i prowadzą terapie z zakresu logopedii oraz innej działalności terapeutycznej. Ostatnio jedna z takich jednostek poszukiwała pracownika w charakterze pedagoga specjalnego do swojej placówki w miejscowości Nieszawa w województwie kujawsko-pomorskim. Praca w Nieszawie była dostępna dla osób które ukończyły studia wyższe w kierunku oligofrenopedagogika, pedagogika specjalna, terapeutyczna lub pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Pracodawca zaznaczył w ogłoszeniu iż mile widziane u kandydatów jest doświadczenie w pracy z dziećmi z autyzmem.  Pracodawca oferuje pracę w młodym i dynamicznym zespole, wsparcie innych psychologów na terenie placówki, logopedów oraz innych pedagogów, elastyczny grafik oraz wynagrodzenie na poziomie 2,500 -3,700 zł miesięcznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *