Niedaleko od miasta

Małe miejscowości borykają się z  problemem zapewnienia mieszkańcom pracy na miejscu. Większość mieszkańców zmuszona jest pracować poza miejscem zamieszkania i dojeżdżać do pracy. Już na etapie wyboru zawodu warto o tym myśleć. Nie ma co liczyć iż jako analityk finansowych będziemy mieli morze ofert do wyboru w Jabłonowie Pomorskim.

Jabłonowo Pomorskie znajduje się między Grudziądzem a Ostródą. Dzięki temu położeniu mieszkańcy Jabłonowa mogą pracować zarówno lokalnie w Jabłonowie jak i w okolicznych miastach. Zatrudnienie w Jabłonowie Pomorskim nie urzeka swą atrakcyjnością, zwłaszcza jeśli wcześniej mieliśmy okazję pracować w większych firmach, miastach czy za granicą, jednak pozwala przeżyć i utrzymać rodzinę.

Jeśli mamy aspiracje co do kariery zawodowej czy wysokich zarobków dobrym rozwiązaniem jest własna działalność, przede wszystkim otwarta na klientów z całego kraju. Jeśli chodzi o branżę, to powstają zarówno firmy informatyczne, sklepy internetowe o asortymencie dla zdrowia, urody, domu i ogrodu jak też usługowe firmy budowlane i pokrewne.

Dzięki dużej różnorodności Jabłonowo rozwija się i dobrze rokuje na przyszłość. Pomaga mu w tym lokalizacja, która sprzyja również turystyce, zwłaszcza agroturystyce, bowiem miasteczko jest urocze, położone niedaleko naturalnych obszarów chronionych. Park krajobrazowy oraz bliskość od wybrzeża zachęcają do odwiedzin, pobytów wypoczynkowych. To kolejna szansa dla miejscowości, która może utrzymywać się z  pensjonatów i bazy dla turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *