Nie trać motywacji!

Bez motywacji czeka nas stagnacja i zrezygnowanie. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy tego chcemy? Stracić motywację do działania można bardzo szybko i nie ma tutaj znaczenia czy jesteśmy początkującymi pracownikami, czy też pracownikami z wieloletnim stażem. Bardzo często to wina pracodawcy, który zabija w nas wiarę w siebie, obniża samoocenę.

Odzyskać motywację jest niezmiernie ciężko, jednak jest to realne. Na rynku pracy, pośród konkurencji trudno jest na nowo walczyć o siebie, gdy wmawiano nam przez lata, że nic nie znaczymy i niczego warci nie jesteśmy. Jednak wystarczy mały sukces, zmiana spojrzenia, by odzyskać siłę. Motywacja do podjęcia pracy jest bardzo ważną w procesie poszukiwania zatrudnienia. Udział w wielu rekrutacjach bez powodzenia może obniżać poziom ambicji i oczekiwań wobec pracy, ale też negatywnie oddziaływać na motywację.

Z czasem, kiedy doznajemy porażki za porażką, zaczyna się nam odechciewać w ogóle szukać pracy. Na tym etapie należy przeanalizować, gdzie leży problem, czy to praca w Janikowie jest trudna do zdobycia, czy może to my źle szukamy lub nieodpowiedniej pracy chcemy się podejmować? Chcąc pracować, nie możemy się załamywać i rezygnować z motywacji.

Kiedy już zdobędziemy zatrudnienie w Janikowie, również nie możemy odpuścić. Motywacja do pracy sprawia, iż łatwiej nam przychodzi trud pracy, odczuwamy satysfakcję, mamy ochotę do pracy, energię do rozwoju. Niezależnie od tego, jaka to praca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *