Malownicze Kujawy

Kujawy to kolebka agroturystyki, miejsce idealne na wypoczynek dla amatorów ciszy, spokoju i powiewu sielskiej wsi. Skępe leży w  samym sercu Kujaw, nad jeziorem, pośród piękna przyrody, w dużej mierze wciąż dzikiej.

Niewielkie zaludnienie tego obszaru sprzyja wypoczynkowi, ale też rodzi problemy związane z zatrudnieniem. Brak miejsc pracy wynika z braku lokalizacji większych fabryk, przedsiębiorstw jak i firm usługowych. Co prawda podaż pracowników w Skępem nie jest duża to i tak spora część mieszkańców poszukuje pracy.

Jednym ze sposobów na ożywienie rynku pracy i gospodarki w okolicy była promocja agroturystyki. Faktycznie dla wielu rolników, rodzin agroturystyka stała się dochodowym interesem. Jednak turystyka w Polsce to trudny biznes, stąd też dla większości nie było to idealne rozwiązanie problemów rynku pracy. Obecnie Skępe usiłuje zwalczyć bezrobocie poprzez dojazdy do pracy we Włocławku, czy też doraźną emigracje zagraniczną. Brak lokalizacji dużego miasta wokół powoduje iż miasteczko jest skazane na siebie i własne możliwości.

Władze Skępego wciąż poszukują inwestycji mogących pozytywnie wpłynąć na mieszkańców. Jedną z takich inwestycji jest internetyzacja i promocja handlu internetowego. Szkolenia oferowane mieszkańcom obejmują podstawy prowadzenia biznesu online, odnalezienia się na globalnych rynkach. To propozycja nie tylko dla handlowców, ale również konkretnych zawodów rzemieślniczych, ekonomicznych,a  ostatnimi czasy nawet medycznych. To również szansa dla nauczycieli, pedagogów, logopedów i wielu innych specjalności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *