Kwalifikacje w cenie

Nie sposób przekwalifikowywać się co kilka lat, aczkolwiek doszkalać i edukować zdobywając kolejne pokrewne kwalifikacje, specjalizacje warto. Mimo wszystko, aby praca w Kamieniu Krajeńskim nie spędzała nam snu z powiek, warto przemyśleć wybór kwalifikacji. Nie powinno się przekwalifikowywać na cokolwiek, na zawód, na jaki aktualnie są dostępne darmowe szkolenia, ale na profesję, w której mamy szansę lokalnie znaleźć pracę, którą profesję mamy szanse polubić i być w niej dobrymi pracownikami.

Analizując popyt przykładowo na bukieciarza, należy wziąć pod uwagę rynek i wówczas zdecydować, czy warto zdobywać takie kwalifikacje tylko po to, by mieć odhaczone odbycie kursu. Niestety w wielu gminach oferowane kursy, szkolenia i staże przez urzędy pracy nie są dostosowywane do popytu rynkowego. Oferując jakikolwiek kurs kwalifikacyjny, który nie gwarantuje pracy po jego ukończeniu, jest to działanie bezcelowe. Innymi słowy, osoba bezrobotna nie powinna tracić czasu na taki kurs, aczkolwiek w innych okolicznościach nauka zawsze popłaca. Jeśli nie w Kamieniu Krajeńskim i nie teraz, to być może kiedyś i gdzieś kurs bukieciarstwa może okazać się pomocny.

Zdobywanie kwalifikacji to również jakość nauki. Nie tylko dyplom się liczy, ale umiejętności. Jeżeli chodzi o dokument potwierdzający wcześniej zdobyta wiedzę, możemy nie martwić się jakością kursu, ale jeśli wybraliśmy kurs po to, by faktycznie nauczyć się czegoś nowego, to powinno nam zależeć, by się czegoś na zajęciach nauczyć, a nie otrzymać jedynie dokument ukończenia kursu z nadaniem określonych uprawnień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *