Kierownik Utrzymania Ruchu

Przeglądając ogłoszenia o pracy w internecie nie raz natrafiamy na ofertę zatytułowaną „ Kierownik Utrzymania Ruchu”. Pierwsze co przychodzi na myśl to oczywiście ruch drogowy. Jednak za chwilę pojawia się myśl, że przecież do kierowania ruchem oddelegowani są odpowiedni funkcjonariusze państwowi. Najczęściej kierowanie ruchem powierza się funkcjonariuszom policji. Więc teraz powstaje pytanie, skoro nie o ruch drogowy to o jaki ruch chodzi? Najszybciej można się tego dowiedzieć czytając treść takich ogłoszeń. Najczęściej chodzi o ruch maszyn w parku maszynowym.

Osoba zatrudniona na stanowisku kierownika utrzymania ruchu ma zapewnić stałą pracę parku maszynowego w taki sposób, aby nie dopuszczać do postoju maszyn. Ostatnio ogłoszenie o naborze na to stanowisko pracy zamieściła agencja poligraficzna, posiadająca park maszynowy na terenie miasta Aleksandrów Kujawski położonego w województwie kujawsko-pomorskim.

Praca w Aleksandrowie Kujawskim była dostępna dla osób z wykształceniem wyższym technicznym oraz dla osób posiadających doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku. Doświadczenie i odpowiednie wykształcenie to składowe dobrego kierownika utrzymania ruchu, ponieważ będzie on musiał prowadzić nadzór nad pracą maszyn oraz nad pracą operatorów tych maszyn. Musi znać dokumentację techniczną urządzeń oraz ich historię serwisowania. Oprócz tego musi prowadzić produkcję w taki sposób, aby była jak najbardziej wydajna oraz aby maszyny nie stały w przestoju. Oczywiście usterki się zdarzają, jednak odpowiednie użytkowanie maszyny pozwala na zmniejszenie ich liczby do minimum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *