Kierowca w ruchu krajowym

Transport odgrywa w gospodarce bardzo ważną rolę. Transportowane są niemal wszystkie artykuły – żywność, materiały sypkie i grzewcze, części samochodowe, elementy produkcyjne, leki, chemia itd. Transport jest bardzo szeroką dziedziną gospodarki i może odbywać się na wielu polach za pośrednictwem wielu pojazdów.

Wyróżniamy transport drogowy, transport morski, transport lotniczy. Transport drogowy odbywa się na lądzie z użyciem samochodów osobowych jak i ciężarówek czy innych pojazdów wielkogabarytowych. Codziennie drogami krajowymi i międzynarodowymi, Tiry przemierzają olbrzymie trasy, aby dowieźć towar do celu. Transport drogowy dzielimy również na kategorie transportu krajowego i międzynarodowego. Obydwa rodzaje transportu regulują oddzielne przepisy. Inne uprawnienia muszą posiadać kierowcy krajowi a inne kierowcy międzynarodowi. Odnośnie tych wcześniej wymienionych tj. kierowców krajowych możemy dowiedzieć się nieco sprawdzając ogłoszenia o pracy. Znajdujemy ogłoszenie na jednym z lokalnych portali o pracy. Praca jako kierowca krajowy w miejscowości Barcin w województwie kujawsko-pomorskim.

Praca w Barcinie jest dostępna dla doświadczonych kierowców posiadających odpowiednie uprawnienia. W ogłoszeniu widnieje zapis odnośnie tych uprawnień. Kandydat musi posiadać czynne prawo jazdy kat. C + E, kartę kierowcy, aktualną książeczkę sanitarno-epidemiologiczną. Dodatkowymi atutami będzie posiadanie aktualnej licencji na przewóz rzeczy oraz aktualnych uprawnień do kierowania wózków widłowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *