Jak dać się poznać od najlepszej strony

Każda nowa praca rodzi stres związany z tym, jak poskromić gorsze strony swojej natury, a dać się poznać z tej lepszej strony. Na pewno nie jest to proste, ponieważ często wymaga okiełznania swojego temperamentu. Jeśli jest to nasza kolejna praca w Gniewkowie, na pewno wiemy już jacy pracownicy są mile widziani, a jakich cech pracodawcy unikają jak ognia.

Przede wszystkim – nie wchodź szefowi w kompetencje i nie podważaj jego zdania w obecności innych. Jeśli masz zastrzeżenia co do jego poleceń, umów się na rozmowę na osobności i przygotuj merytoryczne argumenty. Dobrym sposobem na to by dać się poznać od dobrej strony jest pokazanie swojego profesjonalnego podejścia i zainteresowania tym, by firma funkcjonowała jak najlepiej. Nie należy jednak kwestionować dotychczasowego sposobu prowadzenia firmy ani wprowadzać własnych udogodnień w tej kwestii. Może to być odbierane przez szefa jako panoszenie się na jego terenie i wzbudzać wrogość. Warto pokazać, że ma się tej firmie dużo do zaoferowania, ale nie za wszelką cenę.

Wykonujmy swoje obowiązki prawidłowo, bądźmy pracowici, punktualni i zaangażowani, jednak wyraźnie oddzielajmy swoje życie prywatne od zawodowego. Dotyczy to również używania telefonu w pracy, co wielu pracodawców uważa za naganne. Dużo obserwujmy a mniej mówmy – dzięki temu damy się poznać jako osoby mniej konfliktowe, ale za to bystre i inteligentne. Umiejętności interpersonalne są ważne w każdej sferze naszego życia, a w pracy szczególnie – bo mogą zaważyć na naszej przyszłości zawodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *