Efektywne poszukiwania pracy

Żeby poszukiwać pracy w sposób efektywny potrzebny jest przede wszystkim dobry, ambitny plan. Nie zakładajmy sobie jednak, że w ciągu pół roku zostaniemy dyrektorami banku, jeśli do tej pory po studiach nie udało nam się nawet znaleźć pracy w kasie bankowej. Dobra praca w Chełmży to spore wyzwanie, dlatego trzeba je potraktować jak wyzwanie. Ustalmy sobie możliwe do zrealizowania kroki.

Na przykład – zdobądźmy pracę jako sprzedawca w sklepie. Podczas wykonywania codziennych obowiązków obserwujmy jak prowadzi się sklep, uczmy podstaw prowadzenia sklepu. Uczmy się technik sprzedaży i pokazujmy swoim przełożonym, że praca na kasie to nie jest nasza jedyna ambicja.

Z czasem gdy już nauczymy się prowadzić sklep bezbłędnie, pomyślmy jak możemy zmienić jego funkcjonowanie na lepsze. Sprzedajmy ten pomysł swojemu szefostwu za awans lub wręcz załóżmy własny biznes, na bazie własnych sklepowych doświadczeń.

Efektywne poszukiwania pracy to znalezienie pracy-trampoliny, na której będziemy mogli się wybić jak najwyżej, nawet jeśli ta praca potencjalnie wydaje się mało interesująca. Metoda małych kroczków zakłada, by nie porywać się z miejsca na posadę kierownika regionalnego dużej sieci sklepów, skoro nie mamy nawet doświadczenia w handlu. Zacznijmy od pracy sprzedawcy, a następnie powoli drążmy skałę, którą jest zdobywanie doświadczenia zawodowego. Tak naprawdę proces ten może trwać latami, jednak lepiej tak niż spędzić te lata kompletnie się nie rozwijając i nie dając sobie szansy na zmianę swojego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *