Dojazdy do pracy – czy takie złe?

Poszukiwania pracy i wybór konkretnej oferty jest ważny nie tylko pod względem wysokości zarobków, stanowiska, ale i dojazdu do pracy. Wszyscy chcielibyśmy mieć blisko do pracy, co jednak nie jest możliwe z przyczyn obiektywnych. Praca w domu nie jest doskonałą alternatywą dla dojazdów, aczkolwiek wiele zależy jak daleko i w jaki sposób mielibyśmy dojeżdżać.

Dojazd do pracy bywa problematyczny, jeśli jest kosztowny, trudny do zorganizowania i daleki, pochłaniający sporą część czasu. W przypadku zamieszkania w Solcu Kujawskim nie jest to problem, nawet gdy nie znajdziemy pracy w samym Solcu, to praca w Toruniu, Bydgoszczy pozwala na dojazd komfortowy. Położenie Solca Kujawskiego nad Wisłą to zaledwie atut przyrodniczo turystyczny, niestety nie gospodarczy.

O wiele ważniejszą informacją w  kontekście rynku pracy jest położenie Solca zaledwie o 35 kilometrów od Torunia i 20 kilometrów od Bydgoszczy. Takie miejsce zamieszkania tworzy szereg możliwości prowadzenia firmy, edukacji, rozwoju zawodowego i podboju rynku miejskiego. Zarazem siedziba firmy w  Solcu Kujawskim pozwala na obniżenie kosztów jej utrzymania, bowiem czynsze w Toruniu czy Bydgoszczy są wyższe od tych lokalnych. Nie jest to pochlebny trend dla samego Solca, jednak lepsze to niżeli wyjazd z kraju, czy też nieustanne wieloletnie korzystanie z socjalu zamiast pracy. Poniekąd Solec Kujawski korzysta ze swego położenia, daje okazję do podjęcia pracy nieopodal jak i stworzenia własnej firmy w Solcu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *