Co ze sobą począć?

Kiedy tracisz pracę wykonywaną od lat nie wiesz co ze sobą począć. To trudne zadanie umieć się odnaleźć. Dla wielu osób to spory cios, zwłaszcza kiedy nie spodziewali się zwolnienia.

Obecny rynek pracy w Golubiu Dobrzyniu odżywa i jest coraz więcej opcji znalezienia pracy również będąc tuż przed emeryturą. Wbrew pozorom nie musisz znać perfekcyjnie angielskiego, czy języków programowania aby znaleźć pracę. Oczywiście sporo zależy od tego jakie masz oczekiwania wobec zatrudnienia. Jeśli chcesz kontynuować karierę może być trudniej, jednak jeśli pragniesz dopracować te dwa, trzy czy pięć lat w pracy do emerytury i jesteś otwarty na nowe doświadczenia to z pewnością znajdziesz odpowiednie oferty pracy.

Mimo restrukturyzacji regionalnej wciąż większość dostępnych ofert to praca w handlu, głównie w dyskontach, sklepach przemysłowych, spożywczych, gdzie personelu potrzeba sporo, zwłaszcza jeśli sklep pracuje na zmiany. Położenie Gulubia-Dobrzynia nie sprzyja dojazdom do wielkich miast, których w  okolicy brakuje, niemniej miasto samo w  sobie jest miastem powiatowym i dysponuje wieloma przedsiębiorstwami.

Trzeba się dobrze rozejrzeć, bo często praca dostępna jest w firmach, których nigdy byśmy nie posądzali iż są wakaty i że moglibyśmy w nich pracować. Pomóc może osobiste rozpytywanie w firmach o rekrutację, jak również wysyłanie swej oferty, aplikacji do firm które nie prowadzą aktualnie naboru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *