Co Ciebie należy decyzja, czy przyjmiesz posadę

Praca w Chełmnie jest dosyć trudna do zdobycia, jak zresztą w każdym innym mieście. Trzeba robić co w naszej mocy, by w ogóle zdobyć jakąkolwiek posadę i móc liczyć na regularne pobieranie pensji i otrzymywanie wszelkich świadczeń. Jednak sztuczka polega na tym, że mamy wolny rynek i w związku z tym możemy sobie dowolnie wybrać pracę, a pracodawca może dowolnie wybierać spośród kandydatów, którzy najbardziej odpowiadają mu swoim profilem.

Oznacza to, że nie musimy zgadzać się na pierwszą lepszą pracę tylko dlatego, że została nam ona zaproponowana jako pierwsza po rozesłaniu dziesiątek CV. W swoich umysłach mamy zakodowane, że skoro coś przyszło nam z trudem i jest długo wyczekiwane, to jest to o wiele bardziej cenne. Jeśli więc już na wstępnej rozmowie rekrutacyjnej pracodawca przyjmie nas do swojego zespołu, możemy wówczas pomyśleć, że przyszło nam to zbyt łatwo i nie będziemy tej pracy doceniali. A przecież może być zupełnie inaczej. Być może pracodawca, gdy tylko nas zobaczył, pomyślał sobie „oto odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu” i dlatego podjął szybką decyzję, że w tym miejscu kończy rekrutację.

Najczęściej jako pierwsi oddzwaniają ci pracodawcy, którzy potrzebują pracowników od zaraz i dlatego chcą zakończyć rekrutację jak najszybciej. Nie musimy godzić się na taką pracę, jeśli uważamy, że mamy duże szanse, by odpowiedzieli nam jeszcze inni pracodawcy, do których wysłaliśmy swoje aplikacje. Dobrze jest jednak dać szansę każdemu, bo nigdy nie wiemy jak owocnie może się rozwinąć praca, która z początku uznaliśmy za nieciekawą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *