Centrum korepetycji

Tyle ilu jest ludzi tyle będzie pomysłów na biznes. Wile osób aktywnych zawodowo nie poszukuje pracy na etat, tylko myśli nad otwarciem swojego własnego biznesu. Na stworzenie swojej firmy jest kilka sposobów. Pierwszy polega na otwarciu swojej własnej działalności gospodarczej. W tym celu należy udać się do odpowiedniego urzędu, wypełnić formalności i opłacić wnioski. Obecnie, nie wymagane jest w jednoosobowej działalności gospodarczej posiadanie lokalu, więc jako siedzibę firmy można podać adres swojego zamieszkania.

Drugą opcją własnej firmy jest tak zwana franczyza. Franczyza polega na własnej działalności gospodarczej pod znaną już na rynku marką. Jest to o tyle korzystne, iż franczyzodawca zapewnia odpowiedni asortyment czy zatowarowanie. Jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza na początku przygody z własną firmą.

Franczyza to nie tylko sklepy spożywcze, ale również biura podróży czy inne firmy z wielu branż. Ostatnio ukazało się ogłoszenie na jednym z portali internetowych zawierających ogłoszenia o pracy, o franczyzie na terenie miasta Aleksandrów Kujawski. Praca w Aleksandrowie Kujawskim polegała na prowadzeniu placówki udzielającej korepetycji. Oczywiście placówka była opatrzona szyldem ogólnopolskiej marki. Franczyzodawca w ogłoszeniu zaznaczył, że działalność jest przeznaczona dla ludzi działających poprzednio w placówkach edukacyjnych i mających doświadczenie w edukacji. Franczyza miałaby się odbywać na podstawie długoterminowej umowy. Wzajemne płatności byłyby rozliczane w miesięcznym bilansie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *